Pealkiri: Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (Uudisteankur Ron Burgundy lugu)
Režissöör: Adam McKay
Žanr: komöödia
Aasta: 2004
Riik: USA
Mängivad:
Will Ferrell - Ron Burgundy
Christina Applegate - Veronica Corningstone
Paul Rudd - Brian Fantana
Steve Carell - Brick Tamland
...
Sissejuhatus: Ron Burgundy on hinnatuim uudisteakur San Diego's. Kui uudistetiimile lisandub ambitsioonikas Veronica Corningstone, on Ron sellega päri, tingimusel, et Veronica jääb oma kohale, milleks on moeuudised, söögitegemine ja muud naiselikud toimetused. Kuid kui Veronica ei taha olla üksnes silmailu ja istub juhuse tahtel uudistelaua taha, puhkeb sõda kahe konkureeriva uudisteankru vahel.
Kommentaar: Film pakub lisaks väga tsiteerimiskõlbulikele ütlustele ka viisakat lugu. Lugu sellest, kuidas naine proovib meestemaailmas läbi lüüa. Samas ei ole jutt alast, kus tänapäevani eriti naisi ei sallita, vaid tänapäeval iseenesestmõistetavast asjast, nagu seda on ka näiteks naiste õigus hääletada või tööl käia. Ahjaa, filmi tegevus toimub seitsmekümnendatel.
Kuigi meile räägitakse lugu sellest, kuidas naine tungib alale, kus valitsevad mehed, kes siiski lõpuks naist aktsepteerivad, ja kõik elavad õnnelikult koos elupäevade lõpuni, ei ole see tegelikult peamine, mis mind ja arvatavasti ka paljusid teisi filmi juures köidab. Dialoogid filmis on pikitud kohati lausa idiootsete repliikidega; näiteks väljavõte vaidlusest:
Ron Burgundy: "You are a smelly pirate hooker."
Veronica Corningstone: "You look like a blueberry."
Ron Burgundy: "Why don't you go back to your home on Whore Island?"
Väga oluline pole ka üritada leida filmist unrated versiooni, kuna minu mälu mööda on kinoversioonist välja jäetud vaid kolm kohta, millest üks on minu maitsele liiga labane. Samas aga on ülejäänud kaks piisavalt lõbustavad, nii et mina tahaks filmist just unrated DVDd, mida loomulikult Eestis ei ole. Teate küll, et elame riigis, kus mingist filmist kaks DVD-versiooni leida on luksus, ja film peab olema ka ikka megatuntud, nagu mingi LOTR või Harry Potter. Ameerikaski enam mittetoodetava kahekettalise versiooni maiuspalaks on aga ka boonusfilm, mis pandi kokku alternatiivsetest võtetest ja kustutatud stseenidest. Muidugi on seda boonusfilmi, Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie, ka hästivarustatud torrentisaitidel, kuid selle kvaliteet on kahjuks kehvapoolne. Mina aga soovitan vaadata ka boonusfilmi, muidugi juhul, kui originaalfilm meeldib. Minule näiteks meeldib kogu film ja sellest immitsev retrohõng ning ma tellisin Ameerikast selle kahekattalise versiooni.
Muideks, filmi lõpus näidatakse tiitrite ajal filmiapse. Üks viimastest on kangesti sedamoodi, et ta ei ole sellest filmist. Ei olegi. See apsukaader on filmist Smokey and the Bandit II, mis oli üks esimesi filme, mis näitas lõputiitrite ajal filmiapse.
Lõppude-lõpuks on Anchorman komöödia, mille võlu peitub mitte just kõige intelligentsemates repliikides. Kui vaatajale ei lähe sellised naljad peale, siis see film jah suuremat ei paku.
9/10
Pealkiri: Evita
Režissöör: Alan Parker
Žanr: muusikal
Aasta: 1996
Riik: USA
Mängivad:
Madonna - Eva Perón
Antonio Banderas - Che
Jonathan Pryce - Juan Perón
Jimmy Nail - Agustķn Magaldi
...
Sissejuhatus: Tõsielul baseeruv lugu vaesest tüdrukust, kellest saab modell ja lõpuks Argentiina esimene leedi.
Kommentaar: Evita oli, nagu muusikal ikka. Sü˛ee venis aeglaselt, aga muidu ei oleks ju laulda saanud. Antonio Banderas oli huvitav tegelane, ta oli nagu jutustaja, kes oli erinevates rollides tihti ekraanil. Kuna film oli ajastatud kolmekümnendatesse ja lähikümnenditesse, oli seda hästi näha, et vanasti kas just oli, aga vähemalt kujutati lapsi kui väikseid täiskasvanuid, nimelt Madonna ehk Eva Peron oli teismelisena täpselt samasugune, kui täiskasvanult. Muidugi suri ta ka noorelt.
Mulle aga meeldis muusikaline pool. Mulle ei meeldi klassikaline ooper ja kõrgehäälsed naislõõritused. Kuigi ma Moulin Rouge!'i eriti ei mäleta, iseloomustaksin muusikalist külge pigem kui Moulin Rouge!'ilik, kui Phantom of the Opera'lik. Võimalik, et hangin saundträki, et veelkord kuulata. Ja Madonna laulab hästi, nagu ikka. Isegi haiget mängides.
8/10
Pealkiri: That Thing You Do!
Režissöör: Tom Hanks
Žanr: draama, muusikal
Aasta: 1996
Riik: USA
Mängivad:
Tom Everett Scott - Guy Patterson
Liv Tyler - Faye Dolan
Johnathon Schaech - Jimmy Mattingly
Tom Hanks - Mr. White
...
Sissejuhatus: Film räägib poprokk-bändist, mis loodi ajal, mil The Beatles murdis aastal 1964 tee Ameerikasse, ja paljud bändid lootsid nende eeskujul edu saavutada. Hobitrummar Guy Patterson, kes töötab oma perekonna majatarvete poes, võetakse ansamblisse The Oneders, mis küll hiljem muudab nime selgusttoovalt The Wonders'iks, asendama trummarit, kes murdis käeluu. Bänd esineb kohalikul talendivõistlusel, ja kui Guy toob eeslaulja Jimmy kirjutatud balladi 4/4 mõõdus rokibiidi, tekib loole power, mis võlub paljusid. Lugu jõuab kohalikkesse raadiotesse, ja varsti mängivad nad ka suurtel lavadel.
Kommentaar: Hästi armas film. Minu ema väidab, et lugu "That Thing You Do!" on Beatles'ite lugu, olen aga lugenud, et lugu on Tom Hanks'i enda kirjuatud, kes mängib muide filmis kõrvalosa, kuigi peaosalised pole tuntud näitlejad, väljaarvatud ehk Liv Tyler. Peale selle, et see on armas film, ei oskagi midagi öelda. Ahjaa, kõrgemad jõud käskisid mul öelda, et filmis on väga head kuuekümnendate hõngu, ajastu vaim on hästi tabatud. Ja muusikaliks liigitub ta niipalju, et nimilugu esineb filmis mitmeid kordi, kuid see pole paha, sest lugu on hea. Eluvendadele ei soovita, filmi peab süvenema.
9/10
Pealkiri: House of Wax
Režissöör: André De Toth
Žanr: õudukas
Aasta: 1953
Riik: USA
Mängivad:
Vincent Price - Prof. Henry Jarrod
Frank Lovejoy - Lt. Tom Brennan
Phyllis Kirk - Sue Allen
Carolyn Jones - Cathy Gray
...
Sissejuhatus: Edutu vahamuuseumi süütab sellesse investeerinud ärimees, kes loodab kindlustuse pealt oma raha tagasi saada. Muuseumi omanik pääseb aga põlengust, ning otsustab avada uue vahakujude muuseumi. Hoolimata kujude ajaloolisest esitusest meenutavad kujud kahtlaselt ümbruskonnas hiljaaegu mõrvatud inimesi. Kui üks neiu tunneb Joan of Arc'i kujus ära oma sõbranna, avastades kujul kõrvaaugu ja täpselt identsed näojooned, läheb ta selle jutuga politseisse. Jaoskonnas hajutatakse neiu kahtlused, kuid muuseumi uuritakse siiski lähemalt. Üks muuseumi töötaja võetakse kinni ja avastatakse talt midagi, mis kuulus kellelegi teisele. Teda hoitakse kinni seni, kuni ta avaldab tõe muuseumi kohta. Politsei läheb muuseumisse, kakleb, eemaldab kurjategija ühiskonnast, ja õnnelik lõpp käes.
Kommentaar: Hoolimata sellest, et tegijatel arvustussaitidel on nii kombeks, ei meeldi mulle ka üldisi käsikirjakäike lõpuni tutvustada, kuna mingis mõttes rikub see ikkagi minuarvates filmi uudsust vaataja jaoks. Jah, ma oskan ise ka sellele lausele vastu vaielda. Igatahes tegin erandi, osalt selleks, et näidata, et see film on mõneti erinev 2005. aasta House of Wax'ist. Ehkki osa inimesi, ka mina enne filmi kohta lugemist, peab antud filmi originaaliks, on tegelik originaal Mystery of the Wax Museum (1933). Sellest ka siis tunne, et filmi tegevus toimub enne viiekümnendaid. Noh, hobuliiklus ja petrooleumlambid. Ja ka vestlus surnukuuri töötajate vahel:
A: "Ühe tänastest mõrvaohvritest ajas alla auto"
B: "Poleks uskunud, et nende kiirused seda võimaldavad"
A: "Ojaa, nad arenevad iga päevaga".
6/10
Pealkiri: Flightplan (lennuplaan)
Režissöör: Robert Schwentke
Žanr: põnevik
Aasta: 2005
Riik: USA
Mängivad:
Jodie Foster - Kyle Pratt
Peter Sarsgaard - Carson
Sean Bean - Captain Rich
Kate Beahan - Stephanie
[---]
Sissejuhatus: Lennukidisainer Kyle leinab oma abikaasat, kes kukkus majakatuselt alla. Ta otsustab koos tütrega minna vanemate juurde Ameerikasse, ja ühtlasi matta ka mees sinna. Lennul jääb ta aga magama, ning ärgates avastab, et tema tütar on kadunud, ning palub lennumeeskonnal alustada otsingut. Peagi selgub aga, et ei ükski reisija ega ka meeskonnaliige ei mäleta tütart temaga kaasas olevat. Selgub ka, et reisijate nimekirjas pole ta tütre nime, ning lõpuks teatab kapten, et surnukuurist saabus teade, et kui Kyle'i abikaasa katuselt alla hüppas, võttis ta endaga kaasa ka tütre. Kyle aga on endas kindel ja jätkab oma tütre otsimist.
Kommentaar: Esiteks, jah, ma olen teadlik, et ma mainisin sissejuhatuses esmalt kukkumist ja siis hüppamist. Nüüd siis filmist. Kuigi filmile heidetakse ette paljusid plothõule, oli film minu jaoks siiski selge. Kuna ma ei taha ikkagi teie filmielamust rikkuda, ei saa ma detaile anda, kuid see, mis puudutas tütart ja miks ja nii, on minu jaoks ikkagi loogiliselt ära seletatud. Mainimist tasuks ka see, et lennuk oli spetsiaalselt filmi jaoks ehitatud ja nii suurt lennukit päriselt veel ei eksisteeri. Ka heidab lavastaja Making Ofis nalja, et viimase 15 aasta lennufilmides on kasutatud ühte ja sama kokpitti.
9/10
Pealkiri: Mindhunters (Mõrvar meie seas)
Režissöör: Renny Harlin
Žanr: põnevik
Aasta: 2004
Riik: USA / Holland / Suurbritannia / Soome
Mängivad:
Eion Bailey - Bobby Whitman
Clifton Collins Jr. - Vince Sherman
Will Kemp - Rafe Perry
Val Kilmer - Jake Harris
...
Sissejuhatus: Saarele, mida muidu kasutatakse mereväe baasina, planeeritakse seitsmepäevane õppus, mille käigus noored FBI portreteerijad peavad kinni püüdma väljamõeldud sarimõrtsuka. Varsti aga selgub, et sarimõrvar on ehtne ja tapab neid kavalalt valmistatud lõksudega. Kuna aga saarel pole peale nende kedagi, tuleb kahtlustada üksteist.
Kommentaar: Tore film oli, pinget jagus. Esimene surmastseen on mõnus, ma mõtlen surma põhjustanud lõksu. Foorumites muidugi heidetakse ette, et miks nad ei teinud midagi, ja et see lihtsalt ammulisui vaatamine näis lollina, aga teisiti poleks ehk nii ilus olnud. Ka heidetakse ette, et ka muidu hõlbustab nende käitumine lõksulangemist, kuid tegelikult toimub enamik lõksulangemisi enne täielikku mõrvari mustri avastamist (leian, et tegu pole eriti suure spoileriga).
8/10
Uuemad postitused Vanemad postitused Avaleht